Створення та візуалізація 3d моделей місцевості
З появою доступних безпілотників, ринок аерофотознімання виріс: якщо раніше зйомка з гелікоптера або літака коштувала дорого і була неможливою для важкодоступних місць, то тепер все більше компаній замовляють відеозйомку, зйомку ортофотопланів та 3d моделей саме з безпілотників.
За допомогою дронів можна отримувати точні фото і відеоматеріали, які після обробки в спеціалізованому програмному забезпеченні дозволяють створювати цифрові та електронні карти і складати топографічні плани місцевості, а також будувати детальні 3D моделі місцевості та об’єктів.
БПЛА дозволяють проводити зйомку з малих висот з великою деталізацією, недоступною для великої авіації і супутників і в десятки разів швидше, ніж з використанням тахеометричної зйомки.
Для чого потрібна 3D модель місцевості?
Щоб провести будівництво чи зробити зміну в наявному промисловому об’єкті, будівлі чи місцевості перш за все потрібно створити його 3d модель. Це дасть змогу не тільки отримати візуальне бачення майбутніх змін, а також скласти детальні інструкції, плани дій.
Вихідними даними для створення 3D-моделей місцевості (тривимірних карт) є детальні плани міст і топографічні карти, дані класичної аерофотозйомки (або зйомки з БПЛА) і лазерного сканування, а також космічні знімки надвисокої роздільної просторової здатності.
Як створюються 3Д карти місцевості?
3D реконструкції робляться за допомогою звичайних фотографій, знятих на безпілотник і об’єднаних в 3д модель. За допомогою спеціальної програми, можна одночасно обробляти і об’єднувати тисячі фотографій, знятих з різних ракурсів, і автоматично створювати топографічні карти і 3d моделі місцевості.
Завдяки комп’ютерним програмам, можна здійснювати вимірювання: об’ємів, площі і відстані, що пізніше дозволить використати ці дані для контролю запасів, що залишилися на будівництвах.
Попит на 3d моделі
Зростаючий попит на створення та візуалізацію 3D-моделі місцевості обумовлений активним їх використанням в навігаційних пристроях і геоінформаційних системах. Крім того вони використовуються для просторового аналізу в міському плануванні та управлінні розвитком територій, при проведенні проектних робіт в будівництві і на транспорті, розрахунках телекомунікаційних мереж і в багатьох інших сферах.
Створення тривимірних моделей будівель та промислових об’єктів в Тернополі, Івано-Франківську та всьому регіоні Західної України широко застосовується для цілей моніторингу та управління об’єктами. Збір інформації про об’єкт може здійснюватися:
- Регулярно (з певною періодичністю);
- В режимі реального часу, коли інформація доступна постійно;
- Тимчасово, з великою періодичністю в режимі довгострокової перспективи.