Виніс котловану

Геодезія в будівництвіКотлован – це штучне заглиблення в грунті, яке проводиться з метою встановлення фундаменту будівлі, а також інших будівельних елементів та гідротехнічних споруд. Розміри котловану визначаються з врахуванням цільового призначення та умов експлуатації споруди. Основним  призначенням котловану у процесі будівництва є створення первинного фронту робіт на уступі з подальшим аналізом можливості утримання всіх навантажень, які можуть виникнути у процесі експлуатації споруди. Процес будівельної реалізації котловану згідно з будівельним проектом розпочинається з виносу котловану для фундаменту будівель.

Виніс котловану це – це важливий процес, який реалізується згідно наданої проектної документації, кваліфікованими інженерами-геодезистми. Саме виніс котловану у грунті під фундамент є початковим та важливим етапом будівельного процесу, від правильного проведення якого залежить не тільки кінцева якість будівництва, але й експлуатаційна безпечність споруди. Під час проведення виносу котловану в натуру важлива точність. Адже найменша похибка під час реалізації робіт на місцевості є недопустимою.

Для чого потрібен виніс котловану у будівництві

Виніс котловану є невід’ємною складовою кожного будівельного процесу. Завдяки проведенню точних замірів та геодезичних досліджень визначається придатність конкретної місцевості для будівництва. Таким чином виніс котловану є не тільки початковим етапом будівельного процесу, але й погодженням, з геодезичної точки зору, початку будівництва.

До геодезичних робіт на місцевості відносять наступні етапи будівництва:

  • Розбивка котловану;
  • Винесення меж котловану;
  • Розбиття проміжних осей;
  • Розбивка осей під фундамент.

Розбивка осей котловану під фундамент споруди на місцевості  передбачає проведення точних вимірювань, згідно проекту будівлі з врахуванням найдрібніших факторів. Окрім точного виносу всіх замірів котловану в натуру, виніс котловану у будівництві проводиться з врахуванням глибини промерзання грунтів, а також  рівня залеглих грунтів, які надалі будуть витримувати споруду.

Розбивка осей будівлі на місцевості передбачає точне визначення точок в натурі у відповідності точкам, які є закладеними у проектів. Надалі, всі винесені точки закріпляються  на вільній відстані, з врахуванням місця, де буде проводитися риття котловану. Визначені точки варто розміщати так, щоб не заважати процесу земляних робіт. У тому випадку, якщо виніс котловану проводиться у житлових масивах, то по периметру будівельного майданчика по всім будівлям навколо визначаються спеціальні марки опорної геодезичної мережі. Крім того розбивка осей котловану під фундамент має бути відповідною з розмірами осей перекриттів. Виніс котловану для гідротехнічних споруд виконують землерийними машинами.

При розбивці осей котловану під фундамент варто враховувати наступні правила:

  • При зведенні прямокутного або квадратного будинку слід проводити ретельне спостереження стін. Стіни споруди мають примикати одна до одної під кутом 90 градусів.
  • У випадку здійснення панельних перекриттів, розмір фундаменту має бути відповідним розміру панелей.

Для того, щоб виніс котловану у будівництві відбувся у відповідності до норм та регламентів чинного законодавства його проведення варто довіряти тільки кваліфікованим експертам.

Замовити виніс котловану у ґрунті у Західній Україні по доступній ціні

ТзОВ «Мірничий» – пропонує виніс та розбивку котловану для будівельних об’єктів будь-якої складності. Завдяки широкому парку високоточного обладнання та команді кращих геодезистів ми швидко проведемо виніс котловану у відповідності до заданої проектної документації.

Для того, щоб замовити винос котловану у Львові Вам необхідно лише зв’язатися з менеджерами ТзОВ «Мірничий» або підтвердити замовлення в режимі он-лайн на нашому сайті. Кваліфіковані експерти нашої компанії нададуть відповіді на всі Ваші запитання та проведуть винос котловану будівлі в Івано-Франківську у відповідності до норм та правил чинного законодавства України.

ТзОВ «Мірничий» – це точне перенесення всіх точок і осей з паперів в натуру з гарантією якості.

Результати виконаних робіт

Як ми працюємо