Нівелювання підкранових шляхів, доріг, підлоги
Нівелювання підкранових колій – це комплекс інженерно-геодезичних робіт, основним завданням яких є вимірювання основних параметрів підкранових колій, а також їх геометричних характеристик з метою визначення їх розташування в плані та по висоті. Даний тип робіт відноситься до будівельного етапу підвищеної складності, який вимагає високої майстерності та кваліфікації геодезистів, а також використання високоточного обладнання.
Що таке нівелювання?
До геодезичних досліджень в процесі нівелювання підкранових рейок відносять:
- Геодезична перевірка коефіцієнтів паралельності рейок;
- Визначення показників відхилення від осі кожної рейки;
- Визначення показників перевищення між сусідніми рейками;
- Проведення замірів між осями та рейками;
- Визначення перевищень однієї рейки на кожні 5-6 метрів;
- Проведення визначення фактичних розмірів між всіма рейками по осях.
Для чого необхідне нівелювання підкранових колій, доріг, рейок та підлоги?
Головним завданням нівелювання підкранових колій, доріг, рейок та підлоги є визначення відповідності положення досліджуваних конструкційних елементів проектній документації, а також будівельним нормам та регламентам. Завдяки нівелюванню рейок, визначається коефіцієнт перевищення між сусідніми рейками, що може призвести до конструкційної не відповідності споруди, що знаходиться в процесі будівництва.
Згідно вимог чинного законодавства України на об’єктах нерухомості щорічно повинні відбуватися перевірки кранових шляхів та рейок. У процесі перевірки відповідності, досліджується, як зовнішній стан елементів споруди, так і проводяться комплексні геодезичні дослідження.
Результатом досліджень та вимірювань є занесення отриманих даних у таблиці ЗНіП із зазначеннями допустимих та фактичних відхилень для конкретного об’єкту нерухомості. Крім того, в даних таблицях вказуються «слабкі» місця конкретної споруди, які слід враховувати та ліквідувати при здійснені наступних етапів будівельного процесу.
Нівелювання підкранових елементів є не менш важливим етапом будівництва, який дозволяє отримати дані про стан конструкційних елементів споруди.
При проведені досліджень кранів варто дотримуватися наступних етапів перевірки:
- Визначення показників паралельності балок;
- Визначення ступеню прогину балок;
- Отримання даних про розміри між колесами крана;
- Визначення відстані між рейками на візку;
- Отримання даних про розміри між колесами візка;
- Заміри головних діагоналей крана по колесах з контрольними точками.
Нівелювання підкранових підлог та нівелювання підкранових доріг є не менш важливим етапом при здійсненні будівельного процесу кожного об’єкту нерухомості. Підлоги мають бути рівними, блискучими та гладкими.
Процес нівелювання підлоги передбачає заливку спеціальною, самовирівнюючою сумішшю, поверх стяжки підлоги. Завдяки нівелюванню підлоги, поверхня стає ідеально рівною та готовою до килимкових покриттів, ламінування або укладення паркетної дошки. Під час нівелювання підлоги варто враховувати допуски бетону по висоті. У тому випадку якщо для бетону допуски становлять до 20 мм. по висоті, то для чистової підлоги це буде 2 мм. на кожні два метри нівер-суміші.
Для того, щоб проведення нівелювання підкранового асфальту або нівелювання підкранових шляхів та доріг реалізувалося швидко то якісно, проведення будівельних робіт варто довіряти виключно професіоналам. Замовити послугу нівелювання підкранових колій, доріг або підлоги Ви можете вже сьогодні он-лайн, завітавши на офіційний сайт ТзОВ «Мірничий.