Створення підоснови для проектування
Створення підоснови для проектування необхідно, зокрема, коли на ділянці планується удосконалення ландшафту, висадка рослин, тощо. Не так і просто зробити справжній та якісний ландшафтний дизайн. Виявляється, під цим поняттям розуміють не лише створення клумб та альпійських гірок. Для ландшафтного проектування необхідні неабиякі знання з геодезії, інженерії, агрономії та садівництві.
Етапи створення підоснови
Перед тим, як робити проект майбутнього дизайну вашого подвір’я або міського парку, необхідно зробити підоснови для проектування. Благоустрій власної ділянки чи громадських місць відпочинку – процес, що вимагає ретельного планування та раціоналізації використання сил та засобів.
Які етапи у плануванні та підготовці підоснови для проектування в Західній Україні можна виділити? По-перше, це пошук спеціалістів з землеустрою. Живете на Заході країни? Вам пощастило! Бо тут ви знайдете найкращих фахівців з інженерно-проектних робіт. Вони знаються на геодезії та нададуть юридичну допомогу. Звертайтеся до ТзОВ “Мірничий”.
Основні моменти в підготовці це:
- Підготовка клієнту комплекту документів щодо майбутнього проекту дизайну;
- Вироблення додатків;
- Підготовка території, інженерні роботи;
- Створення ландшафтного дизайну шляхом проведення зрошувальних систем, висадки дерев, кущів тощо.
Саме підготовчі роботи містять передпроектну підготовку та узгодження з клієнтом обсягу робіт разом з кошторисом. Для цього проводиться зустріч із замовником, виїзд на місцевість.
Разом з дослідженням ділянки проводиться також виявлення екологічних, природних та кліматичних умов.
Проект починається зі створення ескізів:
- Стиль та концепція;
- Створення різних варіантів, що відповідають вимогам клієнта.
Результатом передпроектних робіт стане створення Генерального плану. Його додають на електронний носій та затверджують і в паперовому вигляді.
Передпроектний план враховує геометрію та площину ділянки, містить опис території, попередні ескізні малюнки, комп’ютерні зображення в тривимірному просторі. На цьому етапі додається і геодезичне креслення, схема посадок, розміщення доріжок та алей, водоймища, асортимент рослин. На цьому ж етапі планується і кошторис втілення проекту на практиці.
Далі проводяться інженерні роботи, що передують основній діяльності щодо оформлення ландшафту. Наприклад, розміщення штучних водоймищ, встановлення систем зрошення тощо.