Геодезичні роботи при монтажі технологічного обладнання
Геодезичні роботи при монтажі технологічного обладнання є невід’ємним процесом кожного будівництва. Сучасні об’єкти нерухомості відзначаються наявністю пристроїв та механізмів високого рівня складності для яких передбачається проведення геодезичних робіт різними способами. В залежності від будівництва варто обирати метод технологічного обладнання при монтажі.
Для чого необхідні геодезичні роботи при монтажі технологічного обладнання?
Основним завданням проведення геодезичних робіт при монтажі є забезпечення експлуатаційної надійності споруди. Встановлення технологічного обладнання виконується методом нівелювання, мікронівелювання, а також гідростатичним нівелюванням.
Одним з найпоширеніших способів для проведення геодезичних робіт при монтажі технологічного обладнання є метод нівелювання. Такий метод широко застосовується при будівництві житлових та промислових об’єктів. Завдяки нівелюванню досягається виявлення рівня перевищення одного елементу від іншого. Як результат, досягається точність встановлення будівельно-технологічного обладнання. Такий спосіб є особливо ефективним при проведені монтажу для горизонтального обладнання.
Для того, щоб забезпечити експлуатаційну безпечність кожної будівлі, конструкції та механізми встановлюють оптичним, струнним та струнно-оптичним способом. Струнний метод встановлення конструкцій є простим для будівельників, але не є високоточним. При струмно-оптичному способі, струну проектують на монтажну вісь з використанням спеціалізованих оптичних приладів.
Оптичний спосіб є найбільш розповсюдженим при будівництві сучасних об’єктів нерухомості. Основа даного способу полягає у можливості оптичної побудови створів з високим коефіцієнтом точності. Оптичний спосіб монтажу конструкцій застосовується або методом прямого візування або послідовних створів. При проведені монтажу з використанням прямого візування на одній з точок, яка фіксує монтажну вісь, встановлюють теодоліт, а на протилежній вісі фіксується візирна марка. Після наведення на марку теодоліту лінія візування стає монтажною віссю. Точність даного способу залежить від ступеню похибок фокусування і візування. У тому випадку, якщо монтажна лінія має довжину 200 м. та є збільшеною трубу теодоліта, середнє значення похибки буде становити до 5 мм.
Спосіб послідовних створів застосовується для підвищення точності при послабленому впливі похибок візування. Під час даного способу відстань між опорними пунктами ділиться на рівні частини, що дає змогу отримати більш точну побудову створу.
Геодезичні роботи при монтажі технологічного обладнання – це не простий процес, який передбачає не тільки наявності професійного обладнання та проектних креслень, але й багаторічного, практичного досвіду роботи. Саме тому, геодезичні роботи при монтажі варто довіряти виключно професіоналам. Знайти команду кращих фахівців, які мають сертифікати та дозвільну документацію на проведення монтажних робіт Ви зможете, звернувшись до компанії «Мірничий».