Створення ортофотопланів
Фотографування з великої висоти – це зручний сучасний метод вивчення земної поверхні. З розвитком легких літальних апаратів та появою безпілотних дронів аерофотозйомка в Україні перетворилась на доступну послугу і стала одним із базових інструментів в арсеналі картографів та геодезистів. Аерофотозйомка використовується в геології, геодезії, гірничій промисловості, будівництві, сільському господарстві та інших галузях.
Найчастіше аерофотозйомку в картографії та геодезії використовують для:
- створення ортофотопланів – отримання масштабних фотографічних планів місцевості з точною прив’язкою до геодезичної основи. Вони використовуються для топографічних, геологічних, гідрологічних та екологічних вишукувань, а також для потреб землевпорядкування, проектування архітектурних та інфраструктурних об’єктів, контролю якості будівельно-монтажних робіт тощо;
- створення підоснови для проектування – отримання детальних точних цифрових моделей рельєфу (у масштабах від 1:2000 до 1:10000) для потреб архітекторів і дизайнерів, що займаються проектуванням заміських котеджних містечок, містобудуванням, плануванням розвитку міської інфраструктури тощо.
Дані, отримані за допомогою аерофотозйомки, також застосовуються для моніторингу стану комунікацій і покриття автомобільних доріг, створення тематичних карт сільськогосподарських земель і лісів, контролю забруднення навколишнього середовища та ін.
Геодезично-землевпорядна група «Мірничий» надає професійні послуги з аерофотозйомки, обробки та інтерпретації отриманих зображень. Вартість кожної зйомки визначається індивідуально. Вона залежить від площі об’єкту, його конфігурації і місця розташування, деталізації та масштабу знімків і карт, термінів виконання роботи та інших факторів.