Збережи своє право на землю – виготовити кадастровий номер ділянки

Залишились питання? Заповніть форму і ми Вам зателефонуєм

  Набуття права на землю – конституційне право кожного громадянина.

  Статтею 14 Конституції України встановлено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

  Звичайно, оформити землю можна і платно – скориставшись послугами спеціальних компаній. Наприклад у Львівській області їх існує чимала кількість, вони пропонують за пів року оформити Вам земельну ділянку у власність «під ключ». Ціна такої послуги достатньо велика. Звичайно, це збереже Ваші нерви, але фактично те саме, що купити землю.

  Наша ж ціль – скористатись законним правом, обійти корупцію, і не дати на собі заробити.

  Хто і яку землю може приватизувати?

  Оформити право власності на землю згідно з законодавством, громадяни України можуть у таких випадках:

  • на землю, де розміщений житловий будинок, право власності на який зареєстровано в законному порядку (так само – на садову ділянку);
  • коли особа збирається застосувати своє право на безкоштовне отримання земельної ділянки із земель комунальної та державної   власності у приватну.
  • завершити процес приватизації земельної ділянки, коли є Державний Акт, але ще не присвоєний кадастровий номер.

  Що таке кадастровий номер і для чого він потрібен?

  Кадастровий номер – це спеціальний номер, який присвоюється під час приватизації земельної ділянки, він є унікальний і не повторюється по всій території України, номер присвоюється при формуванні земельної ділянки і зберігається за нею на весь час її існування.

  Присвоєння кадастрового номеру є дуже важливим нововведенням, адже це з одного боку захистить власника від земельних махінацій, а з іншого вирішить усі суперечки, які точаться навколо продажу нерухомості, що розташована на неприватизованій землі.

  Якщо особа планує придбати будинок або продати, то насамперед їй потрібно дізнатись, чи приватизована біля нього земельна ділянка. Якщо земельній ділянці не присвоєно кадастровий номер, то законно оформити договір купівлі-продажу буде неможливо. Кадастровий номер містить: інформацію про власника ділянки, її місце розташування, цільове призначення земельної ділянки. Така ділянка має право на внесення її до національної кадастрової системи. Тобто держава визнає особу власником земельної ділянки і зобов’язана захищати її право власності. Наявність кадастрового номера дає власнику гарантію того, що межі земельної ділянки вже ніхто не змінить і її не можна буде втратити шляхом підробки документів шахраями. Отож, варто підкреслити, що саме власник має бути зацікавлений в присвоєнні земельній ділянці цього номера.

  Укладення договору купівлі-продажу не відбудеться, поки немає кадастрового номеру. Присвоєння кадастрового номера в умовах обмеженості часу завжди значно збільшує вартість цієї послуги. Тому варто завчасно потурбуватись про замовлення цих робіт.

  Крім цього, власник (користувач) земельної ділянки, право власності (користування) на яку підтверджується державним актом на право власності чи користування землею, і який виданий до 2002 року, може зіткнутися з труднощами при відчуженні земельної ділянки. Адже у таких актах не зазначений кадастровий номер. Саме тому необхідно обов’язково його отримати.

  В деяких випадках присвоєння кадастрового номера не є обов’язковим, але обставини вказують на те, що краще присвоїти кадастровий номер. Наприклад, це можуть бути такі обставини:

  Ваші сусіди вже присвоїли чи збираються присвоїти кадастрові номери. Якщо Ваші сусіди (власники суміжних земельних ділянок) присвоїли кадастрові номери, Ви ніяк не зможете впливати на якість робіт, які вони замовили. Працівники Держгеокадастру теж ніяк не можуть перевірити точність інформації, поданої їм для присвоєння кадастрового номера, вони перевіряють тільки правильність її оформлення. Межі земельної ділянки показує власник — замовник робіт із землеустрою, іноді їхня інформація не є достовірною. Результатом цих дій можуть бути так звані «накладки» — ви подаєте свої документи до органу Держгеокадастру для присвоєння номера із межами ділянки, точно виміряними і у відповідності до Вашого Державного акта. Проте, сусідні ділянки, які вже мають кадастрові номери, можуть накладатися на Вашу в земельному кадастрі, якщо межі ділянки були вказані невірно. У такому разі Вам не присвоять кадастровий номер до тих пір, поки не будуть усунуті такі накладки, а їх усунення — досить клопітна справа. Убезпечити себе від цього можна лише присвоївши номер на свою ділянку першим, потурбувавшись про сумлінне виконання розробником документації всіх необхідних вимірів.

  Кадастровий номер ідентифікує земельну ділянку та зберігається упродовж всього терміну її існування. При цьому зміна власника не тягне за собою зміну кадастрового номеру. Кадастровий номер можна змінити у випадках розділу земельної ділянки, об’єднання з іншою земельною ділянкою, перепідпорядкування земельної ділянки іншій адміністративно-територіальній одиниці.

  Для отримання кадастрового номеру потрібно звернутися до землевпорядної організації, яка має відповідний сертифікат. У Львівській області, зокрема у Пустомитівському районі така організація ТзОВ «Геодезично-землевпорядна група «Мірничий» знаходиться за адресами: м. Пустомити, вул. Грушевського, 8 (приміщення «Фінвідділу» 1 поверх) та м. Львів, вул. Смаль – Стоцького, 1, офіс 217 (приміщення позаду ТЦ «Скриня»).

  Вам потрібен буде кадастровий номер, але пізніше. Існує тенденція до ускладнення та здорожчання процедури присвоєння кадастрових номерів, тому не варто відкладати вирішення цього питання на майбутнє.

  За додатковою інформацією просимо звертатися по телефону або за адресами:

  м. Львів, вул. Торгова, 15, офіс 2 ( навпроти  «Оперного театру»)

  тел.. (096)650-87-00

  Консультація безкоштовна.