Виніс та розбивка будівельних осей: європейський підхід до будівництва

Залишились питання? Заповніть форму і ми Вам зателефонуєм

  Інженерна геодезія відіграє надзвичайно важливу роль у будівельній галузі. Саме тому європейський підхід до будівництва передбачає широке залучення геодезистів на всіх  етапах будівельних робіт, починаючи з найпершого – виносу проекту в натуру.

  Розбивка будівельних осей будівлі виконується до того, як на майданчик потрапить перша техніка чи бригада робітників. Це комплекс геодезичних робіт, під час яких на місцевість переносяться координати характерних точок, осей та площин, які позначаються за допомогою міток на місцевості. В процесі будівництва ці мітки використовуються як орієнтири, що позначають положення стін, колон, перекриттів та інших важливих частин конструкції. Грубо кажучи, розбивка промислових об’єктів чи житлових будівель – це копія креслень, перенесена на реальну ділянку у правильному масштабі з точною прив’язкою до місцевості.

  Щоб точно виконати виніс будівельних осей будівлі, геодезисти використовують спеціальне обладнання та користуються вихідною документацією і нормативними актами, до складу яких входять:

  • топографічні плани;
  • виконавчі креслення;
  • схеми фундаменту;
  • генеральний план;
  • каталоги координат та ін.

  Для виносу промислових об’єктів та житлових будівель використовується метод прямокутних чи полярних координат або кутових чи лінійних засічок. Вибір методу залежить від особливостей ділянки та об’єкта. Який з методів буде найбільш практичним і точним для розбивки будівельних осей конкретного котеджу, складу чи цеху, геодезисти визначають під час попереднього рекогностування майданчика. При цьому враховуються рельєф місцевості, координати об’єкта та відстань від проектних точок до геодезичної основи.

  Для чого потрібна розбивка будівельних осей?

  Розбивка будівельних осей будівлі повинна виконуватись для об’єктів будь-якого призначення чи масштабу. Тому, відповідно до європейського підходу до будівництва, виніс будівельних міток та головних осей виконують перед початком спорудження житлових і промислових будівель, автомобільних доріг, об’єктів транспортної чи інженерної інфраструктури тощо.

  Нехтування правилами виносу промислових об’єктів та житлових споруд у подальшому часто призводить до фінансових втрат. За оцінками фахівців, не менше 25% будівельного браку становлять відхилення від проектних геометричних параметрів конструкцій, що є прямим наслідком помилок під час розбивки промислових об’єктів та житлової нерухомості чи спробами зекономити за рахунок геодезичних робіт.

  Навіть під час будівництва невеликого приватного житла слід враховувати важливість правильного виносу будівельних осей котеджу. Наслідки порушення цих правил ви можете побачити на власні очі: у містечках та селах навколо Львова, Івано-Франківська, Тернополя та інших обласних центрів Західної України є чимало «коробок» покинутих заміських будинків. Вони є непридатними для проживання через тріщини в стінах і фундаментах чи небезпечними через плити перекриття, які майже не опираються на стіни. Крім недоліків у проектах і низької кваліфікації будівельників, причиною таких дефектів часто є саме неточний виніс будівельних осей котеджу чи будинку.

  Де і як замовити послуги з розбивки та виносу осей будівлі?

  Щоб не зіткнутися з подібними проблемами під час будівельно-монтажних робіт, слід замовити геодезичні послуги з розбивки будівельних осей котеджу, приватного будинку чи промислової споруди в компанії «Мірничий».

  • Надаємо геодезичні послуги за помірними цінами і працюємо по всій Західній Україні.
  • Роботи з виносу будівельних осей будівель виконуються відповідно до чинних нормативних актів, положень та державних стандартів.
  • У компанії працюють сертифіковані геодезисти, які використовують сучасні геодезичні прилади та інформаційно-вимірювальні технології.

  Щоб дізнатись точну вартість геодезичного супроводу будівництва вашого об’єкта, зателефонуйте за номером +38 (098) 680 99 09 – Євген