Ортофотоплан як основа для проектування

Проектувальникам та архітекторам важливо мати детальну інформацію про стан земельної ділянки, виділеної під забудову. Саме тому слід робити ортофотоплан для генерального плану міста чи села, який у подальшому можна використовувати як підоснову для проектування. Його наявність значно пришвидшує роботу проектанта і робить її більш простою.

Ортофотоплан для генерального плану міста чи села створюється за допомогою безпілотних літальних апаратів, обладнаних фотокамерами з високою роздільною здатністю. Дрон-безпілотник робить серію з кількох сотень знімків, які потім об’єднуються в єдине зображення за допомогою спеціального програмного забезпечення. Під час обробки фотографій на комп’ютері усуваються ефект паралаксу та дефекти зображень і відбувається прив’язка фото до місцевості. Використання сучасних технологій просторового позиціонування дає змогу прив’язати отриманий план до геодезичних міток і реперних точок з максимальною точністю. Тому ортофотоплан для міста чи села, створений за допомогою аерофотозйомки, має таку саму точність, як і звичайна топографічна карта аналогічного масштабу.

Де використовуються ортофотоплани?

Ортофотоплан для генерального плану міста чи села, створений на основі оцифрованих фотографій з висоти пташиного польоту, є зручним інструментом для проектувальників і архітекторів, які займаються розробкою проектів будівництва чи реконструкції різних будівель, конструкцій, інженерних комунікацій тощо.

Основні переваги роботи з ортофотопланами:

  • точність – підоснова для проектування у вигляді фотографічного плану місцевості показує актуальну, дуже детальну інформацію про стан земної поверхні на ділянці, відведеній під забудову;
  • наочність – ортофотоплан міста чи села легко читати. Він дає більш наочне уявлення про рельєф місцевості, ніж звичайна топографічна карта. Тому під час проектування забудови на складних ділянках (наприклад, у центральній частині Львова, розташованій на пагорбах, чи Кам’янець-Подільському, який знаходиться у місцевості з численними ярами та нерівностями) ортофотоплан є просто незамінним;
  • зручність – інформація з ортофотоплану легко переноситься на топографічний план підоснови, який використовується проектувальниками. Її можна конвертувати у поширені формати САПР і в подальшому використовувати для створення цифрових моделей місцевості, проектування чи розрахунків.

Крім задач, пов’язаних із проектуванням будівель і споруд, ортофотоплани використовуються у ландшафтному дизайні, сільському та лісовому господарствах, гірничій промисловості, землевпорядкуванні і кадастрі та інших галузях.

Хто робить ортофотоплани?

Щоб замовити ортофотоплан для генерального плану міста чи села, зверніться до геодезично-землевпорядної компанії «Мірничий».

  • Займаємось геодезичними вишукуваннями та картографуванням вже понад 8 років.
  • Працюємо з юридичними особами, органами місцевого самоврядування і приватними замовниками по всій території Західної України.
  • Надаємо геодезичні послуги за помірними цінами.

У компанії «Мірничий» працюють досвідчені та кваліфіковані інженери-геодезисти. Ми використовуємо сучасне обладнання і новітні технології, за допомогою яких топозйомка міста чи села виконується у стислий термін та з максимально високою точністю.

Зателефонуйте за номером +38 (098) 680 99 09, щоб дізнатися точну вартість створення ортофотоплану для вашої земельної ділянки.