Топографічне знімання місцевості: світ очима геодезиста

Залишились питання? Заповніть форму і ми Вам зателефонуєм

    Невід’ємною складовою роботи інженерів-геодезистів є топографічна зйомка. За цим терміном приховується цілий комплекс робіт та вимірів, метою яких є збирання актуальної, достовірної, вичерпної інформації про земельну ділянку та розташовані на ній об’єкти.

    Результатом топографічної зйомки земельної ділянки є документ у вигляді креслення на папері чи в електронному вигляді, на якому зображені рельєф місцевості, об’єкти нерухомості, інженерні комунікації, елементи транспортної інфраструктури тощо. Задача геодезиста, який проводить топографічне знімання, – показати усі подробиці досліджуваної території, які можуть вплинути на процес проектування, будівництва чи реконструкції різних об’єктів на цій земельній ділянці.
    В залежності від призначення та масштабу топографічного плану земельної ділянки, інформація, отримана під час топографо-геодезичних робіт, може бути розбита на окремі плани та карти. На топографічних планах вказуються виходи підземних комунікацій, мережі вулиць і доріг, лінії електропередачі, огорожі, «червоні лінії» та інші характерні об’єкти і орієнтири, які необхідно враховувати під час проектування та будівництва житлових, промислових та інфраструктурних споруд.

    Для чого потрібна топографічна зйомка?

    Топографо-геодезичні плани та карти, отримані в результаті вимірювань на місцевості, використовуються для різних задач. Їх складають:

    • для будівництва – без детальної топографії земельної ділянки не можна починати проектувальні, будівельні чи ремонтні роботи;
    • для комунікацій – топографічне знімання потрібне для визначення, уточнення чи перевірки координат основних точок (виходів, кутів повороту тощо) трас ЛЕП чи трубопроводів;
    • для ландшафтного дизайну – дані про рельєф, координати частин будівель і розташування дерев чи груп кущів, отримані під час топографічної зйомки, використовуються для розробки проектів озеленення та благоустрою територій;
    • для кадастру – вихоплення з топографо-геодезичного плану потрібне, щоб надати земельній ділянці кадастровий номер, необхідний для здійснення операцій з купівлі, продажу чи оренди землі та нерухомості.

    Також топографо-геодезичні роботи проводяться для контролю якості будівництва і виявлення відхилень від плану, для складання генеральних планів, які використовуються при проектуванні нових районів і населених пунктів, та багатьох інших потреб. Масштаб топографічної зйомки підбирається залежно від задач, для яких вона виконується. Разом зі складанням паперових карт під час топографічних робіт наразі створюється цифрова модель, яка допомагає точніше використовувати результати топографії ділянки щоразу, коли у цьому виникає потреба.

    Де замовити топографію земельної ділянки?

    Згідно з чинним законодавством України, лише організації та особи, в яких є відповідна ліцензія, мають право проводити топографічні вишукування для будівництва та кадастру. Тому до топографо-геодезичних робіт у Львові, Тернополі, Луцьку та інших населених пунктах західних регіонів слід залучати лише професійних геодезистів.

    Геодезично-землевпорядна група «Мірничий» надає послуги з топографічного знімання земельних ділянок за помірними цінами.

    • Маємо понад 8 років досвіду у сфері проведення геодезичних робіт для будівельної галузі та землевпорядкування.
    • Проводимо вишукування та робимо топографію на замовлення органів місцевого самоврядування, організацій та приватних осіб.
    • Використовуємо методики, затверджені чинними нормативними документами, користуємось сучасними приладами та обладнанням для геодезичних робіт.

    Щоб замовити топографію для розробки проектної документації, внесення земельної ділянки до кадастру чи узаконення будівель, збудованих без належних дозволів, телефонуйте в компанію «Мірничий» за номером +38 (098) 680 99 09 – Євген.