Зміна цільового призначення земельної ділянки

Що таке зміна цільового призначення земельної ділянки

Навіщо потрібна процедура зміни цільового призначення земельної ділянки. Кожна ділянка землі, що відводиться населенню у користування та розпорядження або є у власності має цільове призначення. Які бувають цільові призначення земельної ділянки та види її використання?

Існують землі під забудову, для сільськогосподарських потреб, для садівництва. Щоб будувати на землі, що не призначена для будівництва, потрібні певні узгодження, які можна досягти,  зробивши певні кроки, тобто виконавши алгоритм, передбачений законом.

Порядок зміни цільового призначення земельної ділянки – Як це відбувається на практиці?

По-перше, вам доведеться написати та засвідчити у нотаріуса заяву про прохання змінити цільове призначення земельної ділянки. Якщо у земельної ділянки вже є первісний власник, а ви лише орендар або заключили договір емфітевзису, на заяві щодо зміни цільового призначення земельної ділянки 2017 має бути підпис саме цього власника. Таке звернення стає підставою, на якій в подальшому відбудеться розробка проектних документів по землеустрою, щодо відведення наділу землі.

По-друге, потрібно розробити проект. Для цього вам знадобляться послуги сертифікованих землевпорядників, в яких ви замовите відповідну послугу. Наприклад, у Західній Україні вже є перевірений землевпорядник – компанія Мірничий.

Сама по собі розробка проекту не потребує дозволів. Це лише ваша угода між землевпорядною організацією та власником, в результаті виконання якої ви отримуєте готовий проект вашої ділянки. Як відбувається зміна цільового призначення земельної ділянки, ціна якої коливається в межах декількох тисяч гривень? Документація щодо ділянки оформлюється в електронному та паперовому вигляді. Незалежно від того, де ви знаходитесь – у Львові чи в Тернополі, послуги землевпорядників радо надасть ТЗОВ Мірничий. Ми гарантуємо якість від справжніх професіоналів.

Зміна цільового призначення земельної ділянки під забудову відбувається в стандартному порядку подібних змін. Важливо, щоб ви мали на руках паперовий екземпляр проекту, затвердженого землевпорядником. Саме  цей документ буде розглядатися в суді як доказ, якщо виникне земельна суперечка. Згідно Земельного кодексу, а саме 186 статті, ваш проект має бути узгодженим з органами місцевого управління Держгеокадарсту. Можливо, існує генеральний план забудови та містобудування, якому будуть протирічити ваші плани на власний наділ. Після погодження розробленого проекту, зміна цільового призначення земельної ділянки приватної власності переходить на 4й етап. Звертайтеся до міськ або сільради, щоб отримати рішення про зміну. Для цього пишуть клопотання, яке місцевий орган ухвалює або відхиляє.

Зміна цільового призначення земельної ділянки ОСГ – це обґрунтований процес. Такі дії мають підставу. Не можна просто змінити призначення земельної ділянки, без важливої причини. Серед причин можна виділити – невідповідність існуючого призначення закону, неузгодженість його вимогам документації містобудівництва або землеустрою.

В разі прийняття позитивного рішення про зміну призначення земельної ділянки, ініціатор звертається до геокадастру, з проханням змінити відомості про даний наділ землі. Протягом двох тижнів ваша заява розглядається Держгеокадастром, і, якщо всі папери подані вірно, виноситься позитивне рішення. Ця послуга є безкоштовною.

Останнім кроком зміни функціонального призначення земельної ділянки  – є отримання прав на нерухомість в держреєстрі прав. За цією послугою звертайтеся до центрів надання адмінпослуг в вашому місті – Рівне чи Івано-Франківськ, чи будь-яке інше місто України має мережу таких центрів.

Де замовити послугу?

Зміна цільового призначення земельної ділянки 2017 – не проблема, якщо ви звернетесь до нашої організації. Ми виконуємо роботи та надаємо послуги з  землевпорядних та інженерно-геодезичних робіт. Ми зможемо оформити зміну цільового призначення земельної ділянки під ключ. Тобто самостійно займатися документацію та проходженням різних інстанцій. Якщо ви бажаєте ходити по держорганізаціях самостійно, щоб змінити цільове призначення земельної ділянки для будівництва, наприклад, Мірничий зробить вам лише проект, але це буде коштувати дешевше. Пам’ятайте, що використання земельної ділянки не за цільовим призначенням є незаконним та тягне за собою адміністративну відповідальність. Ознайомитися з видами цільового призначення земельної ділянки – класифікатором – можна на сайті геокадарсту, або набравши відповідний запит в інтернеті.

ЯК МИ ПРАЦЮЄМО

Допомогти в цьому вам можуть професіонали нашої компанії «Мірничий», які працюють на території Західної України. Звернутися до нас ви можете, зателефонувавши нам або завітавши до нашого офісу у Львові чи на

1. Ваш дзвінок або заявка на e-mail

2. Узгодження ціни та термінів

3. Авансовий платіж за домовленістю

4. Виїзд інженерів на об'єкт

5. Обробка даних та попереднє затвердження

6. Видача Кінцевого результату