Розподіл земельної ділянки між двома власниками

Розподіл або об’єднання земельної ділянки між двома власниками – це розмежування великого наділу навпіл, яке робиться з різними намірами. Наприклад, коли родичам треба поділити порівну спільний спадок, або власник бажає продати чи здати в оренду частину ділянки. При цьому на кожну з новостворених ділянок треба виготовити правовстановлюючі документи, присвоїти їм кадастрові номери.

Розподіл земельної ділянки між власниками не може змінити цільове призначення наділу. Якщо земля виділялася для сільськогосподарських потреб, то вона залишиться такою після розділу. Так само й не зникнуть законодавчо встановлені обмеження. І якщо на земельній ділянці є обтяження у вигляді прав третіх сторін – емфітевзис чи суперфіцій, тощо, її поділ можна здійснювати лише за письмової згоди третіх осіб. І останній значущий момент – розмір та вигляд новостворених ділянок не може суперечити цільовому використанню. Наприклад поділ 1 га під забудівлю на численні ділянки, площею в 1 сотку кожна, унеможливлюють зведення будівель. Який дім можна поставити на 1 сотку?

Поділ земельної ділянки на частини між власниками – як це відбувається?

  1. Ділянку треба перевірити через Дерземгеокадастрі на предмет реєстрації права власності.
  2. Знайти землевпорядну організацію та виготовити документи по землеустрою і поділу ділянки.

Увага! Землевпорядна організація має бути сертифікованою. Сертифікат інженера-землевпорядника дає організації право видавати юридично обґрунтовані висновки та технічну документацію, що є дійсною. Перелік сертифікованих організацій затверджено в Державному реєстрі подібних землевпорядників.

Договір про поділ земельної ділянки, зразок якого можна побачити на нашому сайті, або знайти на просторах інтернету, оформлюється у вигляді заяви власника або підписаного договору на поділ, якщо власників первісного наділу декілька. До договору або заяви додаються нотаріально завірені документи:

  • копія правовстановлюючого документу;
  • копія паспорту та коду фізичної особи-власника;
  • копії установчих документів юр. особи.

Поділ земельної ділянки між співвласниками проходить шляхом створення землевпорядної документації та фактичного розділення в натурі. Потім ділянкам присвоюють кадастровий номер. По завершенні, проходить реєстрація права власності в реєстрі речових прав.

Встановлення меж земельної ділянки сільською радою відбувається за тим же алгоритмом, згідно чинного законодавства України.

Пошук сертифікованого землевпорядника

В якій би частині Західної України ви не знаходились, у Львові або Тернополі, Івано-Франковську чи Рівному, питання пошуку кваліфікованого інженера-землевпорядника є актуальним, якщо вам необхідні геодезичні розрахунки та дійсні технічні дані для підтвердження прав на землю або встановлення меж, тощо.  Не треба далеко йти – звертайтеся до ТЗОВ Мірничий.

Тут ви можете замовити послуги з будь-яких інженерних, землевпорядних та геодезичних питань. Ціна та якість вас влаштує – ми гарантуємо. Наша компанія – це професіонали, що давно працюють в даній сфері. Бажаєте – розрахуємо розміри ділянки, є необхідність – встановимо стандартизовані знаки на межі земельної ділянки між сусідами. Не можете знайти спеціалістів для офіційного поділу землі – звертайтеся, ми раді допомогти.

ЯК МИ ПРАЦЮЄМО

Допомогти в цьому вам можуть професіонали нашої компанії «Мірничий», які працюють на території Західної України. Звернутися до нас ви можете, зателефонувавши нам або завітавши до нашого офісу у Львові чи на

1. Ваш дзвінок або заявка на e-mail

2. Узгодження ціни та термінів

3. Авансовий платіж за домовленістю

4. Виїзд інженерів на об'єкт

5. Обробка даних та попереднє затвердження

6. Видача Кінцевого результату